понедельник, 13 августа 2018 г.

Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2018-2019 навчальному році
       Відповідно листа Міністерства освіти і науки України №1/11-8466 від 09.08.2018 року тему Першого уроку у 2018-2019 навчальному році педагоги обирають самостійно, вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм. Бажано, щоб тема Першого уроку вміщала в собі орієнтири, які спрямують дітей у подальшому житті, допоможуть сформувати активну громадянську позицію та патріотичні почуття.
      Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми: «100 років боротьби», «Україна в контексті Європейської культурної спадщини», «Роль молодих в демократичних перетвореннях», «Етнічна палітра України», «Чи людством бути люди ще спроможні».
        Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні орієнтуватись на вік школяра й враховувати актуальність проблематики. Доречним буде звернути увагу на місцевий матеріал, історію міста (села), школи, досягнення відомих українців, успішних земляків та випускників школи тощо. Ефективність першого уроку залежить не тільки від взаємодії учнів з учителем, а і взаємодії з батьками та місцевою громадою.
          Форми проведення уроку можуть бути різними: урок-роздуми, урок-подорож, урок-екскурсія, урок-дискусія, і т.п.  Важливо, щоб перший урок пройшов урочисто, з яскравими та цікавими моментами, запам’ятався учням надовго, сприяв згуртуванню колективу. 
        Багато готових розроблених конспектів уроків, які можна взяти за основу при підготовці до Першого уроку розміщені на сайті Ерудит.нетРежим доступу: https://erudyt.net/category/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya
Можна розпочати на першому уроці соціальний, екологічний, патріотичний або інші проекти. 
       На першому уроці можна написати собі листа-мрію, листа-обіцянку, а на останньому уроці навчального року прочитати і підбити підсумки року.
     А можна створити спільну карту-мрію «Я і мій класний клас». Для цього необхідно чітко сформулювати цілі, які хочете досягти і загадати їх. Підібрати фотографії та картинки, які максимально наближені до реальних образів. Їх можна взяти з просторів всесвітньої павутини але краще використати творчість, намалювати мету, або її написати. Єдина пересторога для вчителів, не тисніть на дітей, хай це будуть може і не зовсім досконалі, але щирі дитячі мрії.

Комментариев нет:

Отправить комментарий